هفت روند محبوب توسعه وب سایت در سال 2017

هفت روند محبوب توسعه وب سایت در سال 2017

هفت روند محبوب توسعه وب سایت در سال 2017

چت بات های کاربردی و هوش مصنوعی
تصور کنین وارد فروشگاه اینترنتی میشوید و به جای اینکه به دنبال محصول مورد نظر خود باشید ، میتوانید با ارسال درخواست برای روبات از او بخواهید تا ضمن معرفی محصول مورد نظر شما ، رقبای محصول شما را نیز در محدوده قیمت مورد نظر شما برایتان نمایش دهد .
چت بات ها میتوانند برای شما خرید کنند و کارهای بیشتری را برای شما انجام دهند . پیش بینی میشود تا سال 2020 ، چت بات ها تقریبا در 85 درصد مواقع پیش بینی های درستی در ارتباط با همه تعاملات کاربران ارائه کنند ، بدون آنکه نیازی به دخالت عامل انسانی باشد .
چت بات های آینده به واسطه استفاده از هوش مصنوعی میتوانند گفتار انسان را درک کنند و هم چنین میتوانند مدام یاد بگیرند .

MOTION UI
بدون شک MOTION UI را میتوان از شگفت انگیز ترین روندهای توسعه وب سایت در سال پیش رو دانست . امروزه اکثر کاربران از فایل های متحرک تصویری خسته شده اند. توسعه دهندگان میتوانند با استفاده از MOTION UI فایل های متحرک انیمیشن که جلوه خاصی دارند، تولید و در سایت خود استفاده کنند . این فایل ها سایت شما را متمایز از سایتهای دیگر میکند .

زنجیره بلوکی
زنجیره بلوکی از بهترین راهکارهای ذخیره داده روی چند بانک اطلاعاتی است . امروزه کامپیوترهای بزرگی در جهان وجود دارد که از این سیستم برای ذخیره داده استفاده میکنند . این روش از امنیت بسیار بالایی برخوردار میباشد .
مزیت زنجیره بلوکی اینجاست که برای میان تراکنش ها واسطی وجود نداشته و همین موضوع باعث امنیت بالای آن شده است . در حوزه امنیت هرجا واسطی وجود داشته باشد ، احتمال ضربه خوردن از همان نقطه وجود دارد . در زنجیره بلوکی هر تراکنش از طریق الگوریتم های پیچیده ای اعتبار سنجی میشود حتی وقتی در مقیاس کامپیوترهای بسیار بزرگ باشد . امروزه بانکها هم با توجه به امنیت بالای زنجیره بلوکی از این فرایند استفاده میکنند .
واقعیت افزوده
واقعیت افزوده فناوری است که بر اساس سه عامل سریع ، آسان و تعاملی بودن نقش بزرگی در حوزه برنامه های تحت وب بازی خواهد کرد . از واقعیت افزوده میتوان برای معرفی محصولات و خدمات به مشتریان استفاده کرد . به طور مثال برنامه اسنپ چت از Bitmoji برای ارتباط کاربران استفاده کرد تا آنها بتوانند تصاویر جذاب تولید کنند .

سایتهای تک صفحه ای
سایت تک صفحه ای از صفحات داخلی استفاده نمیکند و همه محتوای خود را در صفحه اصلی قرار میدهد ، این موضوع موجب میشود تا کاربر برای دیدن اطلاعات بیشتر از ورود به صفحه های جداگانه خودداری کند و موجب تلف شدن وقت کاربر نمیشود . چنین سایتهایی برای کسب و کارهای اینترنتی مفید نیستند اما برای کاربران موبایل به سادگی قابل درک و جذاب خواهند بود برای اینکه کاربر برای دسترسی به اطلاعات ، مدام از یک صفحه به صفحات دیگر نخواهد رفت .

برنامه های وب پیشرونده
برنامه های وب پیش رونده (Progressive Web Apps) سایتهایی هستد که شبیه به برنامه های موبایلی بومی عمل کرده، اما به شکل آفلاین نیز میتوانند کار کنند که تجربه جدیدی را به مخاطبین القا میکند . تا سال 2018 پیش بینی میشود برنامه های وب پیش رونده رقیب جدی برنامه های موبایل باشند . یک برنامه وب پیش رونده میتواند به سرعت بارگزاری شود و این توانایی را دارد تا بدون اتصال به اینترنت نیز کار کند . این فناوری تجربه بهتری را به کاربر ارائه میکند که موجب افزایش ورودی میشود .

ارسال اعلان مربوط به سایتها
در برنامه های موبایلی ارسال اعلان در تعامل با کاربر بسیار کارآمد بوده و انتظار میرود سایت ها به ویژه آنها که در حوزه کسب و کار فعالیت دارند از اعلانها به بهترین شکل استفاده کنند .اعلان ها کاربران را از مطالب سایت به روز نگاه میدارند ، حتی زمانی که روی سایت نیستند از موضوعات مطلع میشوند . فرض کنید که شما مخاطب سایت خبری در حوزه فناوری هستین برای اینکه اخبار مرتبط با حوزه دلخواه را مشاهده کنین نیازی به سر زدن به سایت ندارید ، کافیست تا گزینه اعلان ها را روشن کنید تا هر روز با وصل شدن به اینترنت اخبار مورد نظر برایتان ارسال شود .