بک لینک چطور به سئوی سایت کمک می کند؟

بک لینک چطور به سئوی سایت کمک می کند؟

بک لینک چطور به سئوی سایت کمک می کند؟

بک لینک چطور به سئوی سایت کمک می کند؟
بک لینک ها بخش جدا ناپذیر سئوی سایت شما هستند، ما در این مقاله به بررسی اثر بک لینک ها، خوب یا بد و اهمیت آنها برای گوگل می پردازیم پس اگر بدنبال بهبود سئوی سایت خود هستید تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید :
ابتدا بک لینک های سایت خود را بررسی کنید و برنامه ی جامعی برای بک لینک های خوب و بد داشته باشید.
بک لینک خوب رتبه سایت شما را بهبود می بخشد و طبیعتا بک لینک بد نه تنها سودی ندارد ممکن است باعث پنالتی(جریمه) شدن و افت رتبه سایت شما شود. بنابراین قبل از هر اقدامی بایستی تمام جوانب را بسنجید.
بک ‌لینک در واقع لینک سایت شماست که در سایت دیگری قرار دارد. در طول زمان اثبات شده که بک لینک ها تاثیر بسیاری در بحث سئو سایت ها دارند اما اینکه دقیقا تا چه اندازه دخیل هستند هنوز کاملا روشن نیست.
نکته دیگر اینکه تعداد بک لینک ها به هیچ وجه شرط نیست بلکه کیفیت آنها و نه کمیت شان موضوع اصلی ست.
برای مثال سایتی که فعالیتش در زمینه فروش ماشین است یک بک لینک درسایتی که کارش ارائه توضیحات در مورد ماشین ها و محصولات کمپانی های اتومبیل سازی می باشد ایجاد می کند، این یک بک لینک طبیعی و با ارزش محسوب می شود.
هم چنین به مانند یک گفت و گو ممکن است شخصی در نقض محتوای یک وبلاگ مطلبی تولید کند و با وجود مخالفتش با متن بلاگ یاد شده یک لینک برایش تولید کند و در صورت بالا رفتن بازدید مطلبش بدلیل اینکه لینک بلاگ قبلی را ایجاد کرده، ناخواسته به سئوی آن نیز کمک کند.فرق بک لینک خوب و بد:
بک لینکی که از سایتی معتبر، مرتبط و با ارزش که به راحتی به هر سایتی بک لینک نمی دهد گرفته شود بک لینک خوب و بک لینک گرفتن از سایتی غیرمرتبط که به سادگی و تعداد زیاد بک لینک می دهد بی ارزش و بد می باشد.

بک لینک خوب:
• از سایتی مرتبط با سایت شما گرفته می شود.
• درون متن و محتوای دست اول می باشد.
• درون مقالات بلند و با ارزش می باشد.
• DoFollow می باشد
لینک NoFollow نمی تواند باعث بهبود سئو شود ولیکن هم چنان باعث ایجاد ترافیک در سایت می گردد.
• از طرف نویسنده سایت افزوده شود
• در سایتی با دامین آتوریتی و پیج آتوریتی بالا می باشد

بک لینک بد:
• در سایتی بی ارتباط با حوزه فعالیت سایت شما می باشد.
• در محتوا و متن سایت لینک دهنده ضعیف و بی ارزش می باشد.
• در سایتی که خود توسط گوگل پنالتی شده می باشد
• به تعداد زیاد و لینک فوتر می باشند.
• در سایتی با دامین اتوریتی پایین قرار دارد
• در یک شبکه وبلاگی قرار داده شده
• در دایرکتوری های محتوا هستند
• به صورت خودکار ایجاد می شوند

با توجه به سیاست های پیشین گوگل تمام بک لینک ها خوب هستند اما در سالیان اخیر سیاست های این شرکت تغییر کرده اند و بک لینک ها به عنوان یک فاکتور بسیار مهم در سئوی سایت ها قواعد جدیدی به خود اختصاص داده اند که رعایت نکردن آن باعث جریمه سایت خاطی می گردد. در سیاست های جدید گوگل تعداد زیاد بک لینک ها ارزش خود را از دست داده و تنها کیفیت آن ها مورد ارزیابی قرار می گیرد.
همه صاحبان کسب و کارهای آنلاین ارزش بالا آمدن در موتورهای جست و جو را یافته اند و می دانند که بهبود سئو قطعا باعث بهبود فروش و رونق کسب و کارشان می گردد.
گوگل از سال 2012 سه آپدیت برای الگوریتم پنگوئن خود که وظیفه اصلی اش تشخیص این که یک وب سایت دارای Backlinهای غیرمجاز و بی هویت و البته نامعتبر است منتشر کرد تا این الگوریتم، وب سایت مورد نظر را در لیست Bad Profile خود قراردهد.
خبر خوب این است که الگوریتم پنگوئن گوگل کاملا realtime است و در صورت جریمه شدن توسط آن می توان با حذف لینک های غیر مرتبط و جایگزین کردن آن با لینک های با ارزش از لیست سیاه پنگوئن خارج شوید.

کانون آگهی نقشینه پارس با تیمی مجرب همواره آماده ی ارائه مشاوره های آنلاین مارکتینگ هم چنین در زمینه بک لینک ها و رپرتاژ آگهی در خبرگزاری های معتبر و با ارزش برای سئو به کسب و کارهای آنلاین می باشد.
در مجموع آگاه باشید که موتورهای جست و جو همواره در حال بروز کردن الگوریتم های جست و جوی خود هستند پس اگر قصد دیده شدن در موتورهای جست و جو را دارید لازم است همواره در حال ارزیابی ارزشمند بودن لینک های خود باشید.