گوگل فرد چرا اهمیت دارد؟!

گوگل فرد چرا اهمیت دارد؟!

گوگل فرد چرا اهمیت دارد؟!

گوگل بروزرسانی الگوریتم فرد را تأیید کرده است؛ اما در خصوص ارائه ی اطلاعات زیادی در مورد آن محتاط عمل کرده اند؛ تنها راهنمایی که به صاحبان وب سایت ارائه کرده اند؛ این بود که هدف الگوریتم فرد وب سایت هایی است که از دستورالعمل های وب مستر تبعیت نمی کردند.
اما چرا فرد؟
Barry Schwartz در صفحه رسمی توییترش در پاسخ به سوال، Gary illye مبنی بر اینکه این الگوریتم چه نام دارد، به شوخی پاسخ داد که از این پس تمام الگوریتم های گوگل، به جز موارد رسمی که دارای نام مشخصی هستند، فرد نامیده می شود. از روی همین جمله، کارشناسان سئو، آن را الگوریتم فرد نامگذاری کردند.
در حقیقت ظهور الگوریتم ( Fred)، خیلی جای تعجب ندارد؛ این الگوریتم مانند دیگر آپدیت های روزانه گوگل است تا کیفیت نتایج را در صفحات جستجو بالا ببرد؛ به نظر می رسد که الگوریتم فرد تنها بر روی سایت های اعمال شده است؛ که دارای تبلیغات زیادی بوده و محتوایی هم برای نمایش ندارند و تنها برای کسب درامد ایجاد شده اند؛ گوگل تاکنون به قول خود عمل کرده و جایگاه سایت های پر محتوا را هر روز افزایش می دهد.
بعد از انتشار الگوریتم فرد مشاهده شد که بعضی از سایت ها در هفته اول ناگهان از رتبه چهارم یا پنجم به رتبه اول رسیدند. بعد از طی سه یا چهار هفته نیز مجددا به جایگاه قبلی خود برگشتند. این موضوع در گوگل خیلی عادی نیست، اما گوگل عادت به بالا و پایین بردن سایت ها در نتایج جستجو دارد.
این آپدیت برای مقابله با سایت هایی است؛ که قوانین گوگل را رعایت نمی کنند.

این جمله بدین معنیست:
• سایت خود را از تبلیغات و لینک های زیاد پر نکنید.
• اطمینان حاصل کنید ، که کاربران محتوا را از تبلیغات تفکیک می کنند. آنها را با این تصور که تبلیغ ها جز محتوا هستند، فریب ندهید.
• به دنبال لینک های اسپم بگردید و آن ها را از بین ببرید.
• محتوای ارزشمند تولید کنید تا به کاربران خود کمک کنید .
این بروزرسانی اکنون به اندازه ی کافی اعمال شده است؛ که ما شروع به کنار هم گذاشتن قطعات پازل آن نماییم؛ اولین فاکتور، محتوا است. اگر رتبه بندی های سایت شما به شدت به کلمات کلیدی چندگانه ی طولانی و محتوایی وابسته است که با آن کلمات کلیدی تناسب دارد و قبل از سال ۲۰۱۴ نوشته شده اند، ممکن است تحت تأثیر این بروزرسانی قرار گرفته باشید. اساساً، اگر الگوریتم فرد، محتوای شما را بی ارزش، قدیمی یا بسیار تبلیغاتی در نظر بگیرد، ممکن است افت رتبه بندی را مشاهده کنید.
فاکتور دوم بک لینک های بی کیفیت هستند؛ اگر حتی برای شناسایی کلی و آسان برای بک لینک های «ساختگی» هزینه کرده باشید، الگوریتم فرد ممکن است شما را مجازات کند. وب سایت هایی که محتوای بسیار قدیمی دارند احتمالاً بک لینک های بسیار قدیمی دارند؛ چون بک لینک های ضعیف و محتوای بی کیفیت اغلب دست به دست هم می دهند، این همبستگی تعیین این مطلب را دشوار می سازد که آیا این دو فاکتور موجب ایجاد تغییرات در رتبه بندی شده اند یا خیر.